Velkou radost měli klienti Domovinky v pátek, na den pálení čarodějnic. Přišly za námi do zařízení dvě laskavé duše, paní Martina a paní Ivana. Obě dvě se rozhodly v době covidu pomoci nezištně nejstarší generaci. Paní Martina nabídla klientům masáže, zejména šíje a končetin, paní Ivana stříhaní a foukání vlasů. Po dlouhé absenci těchto služeb byla nabídka velmi milá.

Obě dámy poskytly tuto činnost klientům zcela zdarma, navíc jim předaly růži jako ocenění jejich vstřícnosti a krásné atmosféry.

Moc jim za všechny klienty děkujeme, bylo to velmi příjemné a pro klienty změna.

Všichni se těší na další příjemné setkaní s oběma dobrovolnicemi.

Díky!

4

Kvě

V pátek 26.2.2021 nás navštívila Ing. Renata Hasilová, canisterapeutka, se svými štěnaty. Cílem návštěvy bylo povzbudit klienty i pracovníky v sociálních službách v době pandemie Covid-19, která trvá již rok. Každý klient i pracovník se vypořádává s dlouhodobou zátěží různě, a i když už nám klepe jaro na dveře, opět se zvýšenými opatřeními proti pandemii se zvýšila nervozita a obava jak u klientů, tak pracovníků v sociálních službách.

Nabídka návštěvy štěnat nás rozsvítila již předem, i když ještě nebylo zcela jasno, zda se uskuteční, protože bylo třeba provést POC antigenní test u canisterapeutky.  Test byl negativní a canisterapeutka bez příznaků. Huráááá!!  Návštěva štěnat v zařízení mohla začít. 

Nejprve štěnata rozněžnila pracovnice terénních služeb, které se právě chystaly ke klientům. Něha a radost byla v očích pracovníků viditelná, ani se nechtěly s nimi rozloučit.

Ale štěnata měla ještě jeden úkol, jít za klienty Domovinky. Ke klientům přistoupila štěnata svým vlastním způsobem, kdy se zajímala o jejich kalhoty a papuče. Po uchopení štěňat do náruče je zajímaly hladící ruce a obličej. Přístup klientů byl něžný. Tolik lásky štěnátka ani nečekala.

Pracovnice Domovinky si nenechay ujít příležitost přitulit se k chundelatým štěnátkům a pomazlit se. Jiskřičky radosti v očích byly dostatečně výmluvné.

Další štěňátka byla za klienty Denního stacionáře a integračního centra UILIS. Klientům se snažila předat radost a pohrát si s nimi. I tato radost byla pozitivní a velká nejen u klientů ale i pracovnic sociální péče. 

Ráda bych poděkovala za radost, máme krásné zážitky, my pracovníci i klienti. Radostná vzpomínka  na štěnátka nám bude pomáhat zvládat pandemii.   

Děkujeme Renato,

Bc. Jarmila Pěčková, ředitelka ústavu

 

1

Bře
Copyright © 2002–2021, Remedia Plus, z.ú.