Hledáme terénní pečovatelky

  • nutné řidičské oprávnění sk.B
  • péče o seniory a postižené osoby v jejich domácím prostředí
  • Břeclav a okolí
  • mzda: 20-30 tis. měsíčně, 5 týdnů dovolené
  • kontakt: REMEDIA PLUS z.ú., 736489606, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • nástup dle domluvy
20

říj

Zveme všechny na prezentaci sociálních služeb Břeclavska, která se bude konat v pátek 10. září na pěší zóně u gymnázia v Břeclavi. Samozřejmě tam nebudeme chybět.

30

Srp

Hledáme zájemce o práci v sociálních službách na pozici
Pracovnice v terénních sociálních službách - osobní asistence

náplň práce:

poskytování pomoci a podpory potřebným osobám v jejich domově, při péči o vlastní osobu a domácnost,

místo poskytování:
okres Břeclav, sídlo firmy: Břeclav, U Nemocnice 1

potřebné vzdělání:
základní, středoškolské s výuční listem, středoškolské s maturitou,

potřebná kvalifikace:
vzdělání v oboru nebo akreditovaný kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách, zájemcům bez kvalifikace uhradíme kvalifikační kurz,

předpoklady pro výkon práce:
morální a trestní bezúhonnost, samostatnost, komunikativnost,pracovitost, empatie, řidičské oprávnění skup.B,

úvazek: úvazek 37.5 hod. týdně

pracovní doba: ranní nebo odpolední, včetně víkendů a svátků

mzda základ: dle délky praxe 18000 - 28000 Kč, + příplatky, odměny,

dovolená: 5 týdnů, vzdělávání hrazeno zaměstnavatelem 24 hodin ročně, supervize

nástup: co nejdříve, 1 měsíc zapracování

kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , mobil: 736 489 606, tel. 530 331 321

3

Srp

Velkou radost měli klienti Domovinky v pátek, na den pálení čarodějnic. Přišly za námi do zařízení dvě laskavé duše, paní Martina a paní Ivana. Obě dvě se rozhodly v době covidu pomoci nezištně nejstarší generaci. Paní Martina nabídla klientům masáže, zejména šíje a končetin, paní Ivana stříhaní a foukání vlasů. Po dlouhé absenci těchto služeb byla nabídka velmi milá.

Obě dámy poskytly tuto činnost klientům zcela zdarma, navíc jim předaly růži jako ocenění jejich vstřícnosti a krásné atmosféry.

Moc jim za všechny klienty děkujeme, bylo to velmi příjemné a pro klienty změna.

Všichni se těší na další příjemné setkaní s oběma dobrovolnicemi.

Díky!

4

Kvě

V pátek 26.2.2021 nás navštívila Ing. Renata Hasilová, canisterapeutka, se svými štěnaty. Cílem návštěvy bylo povzbudit klienty i pracovníky v sociálních službách v době pandemie Covid-19, která trvá již rok. Každý klient i pracovník se vypořádává s dlouhodobou zátěží různě, a i když už nám klepe jaro na dveře, opět se zvýšenými opatřeními proti pandemii se zvýšila nervozita a obava jak u klientů, tak pracovníků v sociálních službách.

Nabídka návštěvy štěnat nás rozsvítila již předem, i když ještě nebylo zcela jasno, zda se uskuteční, protože bylo třeba provést POC antigenní test u canisterapeutky.  Test byl negativní a canisterapeutka bez příznaků. Huráááá!!  Návštěva štěnat v zařízení mohla začít. 

Nejprve štěnata rozněžnila pracovnice terénních služeb, které se právě chystaly ke klientům. Něha a radost byla v očích pracovníků viditelná, ani se nechtěly s nimi rozloučit.

Ale štěnata měla ještě jeden úkol, jít za klienty Domovinky. Ke klientům přistoupila štěnata svým vlastním způsobem, kdy se zajímala o jejich kalhoty a papuče. Po uchopení štěňat do náruče je zajímaly hladící ruce a obličej. Přístup klientů byl něžný. Tolik lásky štěnátka ani nečekala.

Pracovnice Domovinky si nenechay ujít příležitost přitulit se k chundelatým štěnátkům a pomazlit se. Jiskřičky radosti v očích byly dostatečně výmluvné.

Další štěňátka byla za klienty Denního stacionáře a integračního centra UILIS. Klientům se snažila předat radost a pohrát si s nimi. I tato radost byla pozitivní a velká nejen u klientů ale i pracovnic sociální péče. 

Ráda bych poděkovala za radost, máme krásné zážitky, my pracovníci i klienti. Radostná vzpomínka  na štěnátka nám bude pomáhat zvládat pandemii.   

Děkujeme Renato,

Bc. Jarmila Pěčková, ředitelka ústavu

 

1

Bře
Copyright © 2002–2021, Remedia Plus, z.ú.